Міжнародна інноваційна школа

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») – 2019

9-22 червня 2019 року на базі військової частини А 2167 – місці дислокації легендарної 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців та Комунального закладу Київської обласної ради «Володарська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів – центр реабілітації» відбувся ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)».

Гра проводиться з метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді, формування активної громадянської позиції та готовності до захисту України.

Організатори гри: департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини». У заходах гри взяли також участь представники Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства та туризму учнівської молоді та громадських організацій: Ради Українського козацтва при Київській обласній державній адміністрації, Ради матерів та дружин учасників АТО, «Славетні епохи України» тощо.

Учасниками гри стали 360 джур – учнів (вихованців) закладів загальної середньої та позашкільної освіти від районів, міст, ОТГ Київщини. У тому числі рій-гість з міста Авдіївка Донецької області та рій Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот».

Збір та шикування учасників гри у парадному однострої відбувся 19 червня у м. Білій Церкві біля стели Героям Небесної Сотні, де вони взяли участь у церемонії вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні «Пам’ятаймо подвиг Героїв».

Далі джури та їхні виховними переїхали до місця дислокації 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, де відбулося урочисте відкриття гри за участі керівників Київської обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки, Білоцерківської міської ради, представників обласної Ради козацтва та військовослужбовців.

На території військової частини було облаштовано цікаві локації, а саме: «Український патріот» (перегляд документального фільму про 72-гу бригаду «Як елітний спецназ із «чорних козаків» відвойовує окупований Донбас», зустріч з військовослужбовцями 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців), майстер-класи «Проходження військової смуги перешкод», «Збирання та розбирання автоматичної зброї», конкурси «Впоряд» та «Стрільба з пневматичної зброї». Військовослужбовцями бригади для дітей було організовано знайомство з побутом частини та обід у солдатській їдальні.

По завершенню програми заходів у в/ч А 2167 учасники гри переїхали до Комунального закладу Київської обласної ради «Володарська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів – центр реабілітації». Протягом наступних трьох днів проведено ще 7-м конкурсів. Під час презентації звітів «Добре діло» джури звітували про проведені екологічні, патріотичні акції, волонтерську допомогу воїнам АТО, ООС, літнім людям тощо. У конкурсі «Рятівник» демонстрували навички надання долікарської допомоги. Туристську майстерність рої показали на туристсько-спортивній смузі перешкод, а також у конкурсах «Топографія» і «Таборування». Знання з історії України, Українського козацтва та ЗСУ – у конкурсі «Відун». А таланти, патріотичність та творчість – у мистецькому звіті роїв «Ватра».

Всі рої було розділено на 6 куренів, обрано виховників, курінних, девізи та пісні. Щодня проводилися ранкові руханки, ранкові та вечірні збірки роїв під державний гімн України, гімн ЗСУ «Зродились ми великої години». Для виховників проведено тренінг «Школа виховників джур». Крім змагальної частини для учасників заходу було запропоновано і розважальну програму: гутірки, етнодискотеку. Велике враження на молодь справив Урок мужності за участю мистецького гурту «Побратими» з Таращанського району. Також проведено низку майстер-класів: -козацькі ігри, настільні ігри («УПА. Відповідь нескореного народу», «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921»), «Туристська смуга перешкод», «В’язання туристських вузлів», «Тактична медицина», «Саперна підготовка», презентація проекту «Славетні епохи України».

22 червня учасники заходу взяли участь в акції з вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні, а саме її основної частини – німецько-радянської війни.

Переможців та призерів гри нагороджено кубками, грамотами департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, а також настільними історичними іграми та літературою, наданими на безоплатній основі Українським інститутом національної пам’яті.

Учасники гри вдячні працівникам Комунального закладу Київської обласної ради «Володарська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів – Центр реабілітації» на чолі з директором Анатолієм Косовським за якісно організований побут та смачні страви.

Гарно спрацювала і суддівська бригада у складі педагогів закладів освіти області, і таборова старшина.

Тож цьогорічний ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» на Київщині завершено.  А юні джури та їх наставники після відпочинку продовжать свої заходи щодо підготовки гри у новому навчальному році.

Залишити коментар

Facebook